Креденц


На цій сторінці виставлено світлини минулих років. Багато з них не матимуть підписів. Якшо ви впізнаєте себе чи когось або поділитесь своїми світлинами, то тим зробимо внесок в написання книги історії західних бойків. Світлини надсилайте за адресою: samborska@gmx.de ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// Свілина з архіву Марії Бахур, мешканки Кривого Озера, насильно виселеної зі Скородного, біля Лютовищ, в 1951 році. Світлина зроблена в 1944 році і зображає дітей-школярів школи в Лютовищах (знаю лише, що в цертрі поза вчителими – Самборський Володимир (мій батько). ………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………… bojky13………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Документи Крись Федора та батька Крись Олександра - уроженців села Михнівець Турківськог району ( тепер Польща, Устріки Долішні).

Документи Крись Федора та батька Крись Олександра – уроженців села Михнівець Турківськог району ( тепер Польща, Устріки Долішні).

krys krys-dok krys-dok-1 ………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Хочу поділитися із Вами світлиною моєї тітки Вайди(Еней по чоловіку) Ганни у нашому бойківському строю.
Хоч люди й кажуть, що навіть від села до села вишиванки в бойків мали свої характерні особливості, але гадаю в цілому загальні риси збігаються.
Як видно зі світлини візерунки на бойківській вишиванці стримані, не такі розквітчані, як у гуцулів, але видно, що елементи вишивки дуже старі, давні.
Можливо саме щось таке подібне й рисували прадавні люди у печерах, на камені а потім, як засвоїли шиття, то такі ж самі знаки почали вже класти й на тканину.
……………….
Характерним є на шиї вузенька стрічка вишивана.
На старих світлинах я бачив такі самі стрічки на шиї й у дівчат старшого віку навіть коли вони було не бойківському строю, а просто у платті.
…У Літовищах на безрукавку такого типу казалии гОрсет, спідниця – спІдниця, фартух – зАпаска.

Якщо прикраса на шиї, то – драбИнка. …….
Із добрими вітаннями,
Вайда Олег.
нащадок українців зі села КРИВИ(Криве над Сяном).
_______________________________________________________
На цій світлині з ліва на право: ( з бубоном) Крохмаль Михайло Юрійович; другий ( по середині) Крохмаль Михайло , і головний  музикант-скрипарь Фертак Петро. Це десь в проміжку 54-58 роки. Дуже багато весіль вони зіграли в Кривому Озері. (з архіву Іллі Крохмаля)

12 thoughts on “Креденц”

 1. Ілля Крохмаль said:

  Пані Ольго! На цих світлинах я багатьох , принаймі в обличчя , впізнав. Декого пам’ятаю по призвіщу , імені , декого по вуличному.
  Я так гадаю.що коли ця світлина була зроблена, мені було мабуть років 6-7. Як відшукаю світлини своїх батьків , якщо Вам буде цікаво , обов’язково надішлю.

 2. так, було б дуже цікаво побачити, що в кого збереглося. Як памятаєте прізвище, то вкажіть, я попідписую на знимках. Я ще теж маю багато додати. ДЯкую Вам дуже за Ваші коментарі!
  Оля

 3. Пані Ольго! Для мене велика радість, що янайшла Ваш сайт, ви робити велику працю, досліджуєте таку тему яка для мене має ВЕЛИКЕ ЗНАЧЕННЯ. Мого батька зі всією сімєю було вивезено в червні 1951 році з села Гошівчик Нижньо-Устрицького району Дрогобицької області в Донецьку. Прарадід мій похований в м.Пшемишлі. Мені дуже цікаво дослідити мій рід. Я Вам заздалегідь призначена за будь яку інформацію і куди можна звернутися за допомогою щоб дослідити цю тему.

  • Шановна пані Алла,
   так, дослідження свого року по часі, коли витоки починають втрачатись, є благородною справою. Є це одночасно і важкою справою, бо історія знаходиться по той бік кордону. Однозначно, при великому бажанні можна добитися результатів. Зараз великі можливості дає інтернет. Ви можете оприлюдити свій запит в інтернеті, зокрема, на нашій сторінці з тим, щоб відізвались односельчани, а то можливо і потенційні родичі, про яких ви не знайте. Для цього я можна залишити свій запит на сторінці “Шукаю родину”.
   Інший шлях – це звертання до різних організацій і державних установ, що займаються історичною спадщиною, з прохання допомогти дослідити історію ВАшого роду. Першою інстанцією є звичайно архів з інформацією про переселення у Львові http://www.archive.lviv.ua. У Польщі про допомогу з віднайдення могили діда можна звернутися до місцевих органів управління, urzad miejski (http://www.przemysl.pl/urzad_miejski/informacje_ogolne/wydzialy_urzedu_miejskiego+tel/)
   можна ще звернутися до української громади в Польщі http://www.oup.ukraina.com.pl/
   це перші кроки. в ході дослідження Вас пан Бог сам виводитиме на правильний шлях, бо це свята справа – память роду!

   • Валерий said:

    Оля , привет.Это Валера Самборский ( Николаев). Мне надо срочно с тобой поговорить…выйди на связь +380507574670 , или скайп sambobos. Жду.

   • Ярослав said:

    доброго дня!шукаю родичів по лінії батька,Саган Івана Михайловича.відомо що були переселені з Польщі в львівську область с.Стиборівка.буду радий любій інформації.дякую

  • Добрий день! Мене звати Антоніна, я шукаюсвоїх родичів по лінії свого батька Станіслава Кур’яти , котрі проживають у Польщі.Тут Така ситуація, рідний брат мого діда Кур’яти Арсентія, Кур’ята Федір Воніфатович мав стосунки з полячною і в нього з нею народився син(інвалід). Шлюб вони не взяли, тому прізвище в двоюрідного батька мого батька не Кур’ята. Він колись писав моєму батьку листа, але адреса не збереглася і батько не згадає, як його звати.Йому приблизно зараз 70 років. Прошу допоможіть!!!

  • ОЛЕКСАНДРА said:

   Добрий день!Шукаю когось хто миг би знати моих предкив.Дид – Михайло Намяк з Телешници Санней,народився 21 листопада 1901р.Мав братив старшого Иванна и молодшого Дмитра. Анна Намяк и Микола Намяк його бальки.Бабця- теодора Шевчишин з Дашивки, народилася 13.03.1927р. Батьки- Василь Шевчишин и Анна Лисак.Жили за адресою – Дашивка 24.Дякую за видповидь усим небайдужим.

  • Олександр said:

   Мій дідусь(Волосацький Михайло Васильович, дата народження 03.03. 1892-1903рр) був переселений на схід України з с. Бандрів(Устрик Дольні), в червні 1951 року. Шукаю діда метричні дані, або дані про військову службу. В цьому селі він працював фірманом, його батько теж з цього села, був пасічником, мав більше 100 вуликів. Також мій дід служив у війску Австро-Венгрії, був ветеринаром в кавалерійському полку під Краковим. Допоможіть, будь ласка з інформацією про родину. Дякую.

 4. Ілля Крохмаль said:

  На першій світлині (зліва на право) кого я впевнено знаю : 8-ий Стець Дмитро, 10-ий Іван Данилко ( в Кривому Озері Данилки проживали напроти нас , були сусідами) ,11-ий Михайло Васьків, 14-ий Жук Федір.

  На другій світлині : 2-ий Кріль Василь, 4-ий Іван, призвища не пам’ятаю, 5-ий Лисиганич Петро,6-ий Михайло Юрків.

 5. Ольга Ляховська said:

  Олічка,доброго вечора!На світлині брат мого діда і його жінка.Його звали Луцьо,а за жінку я спитаю в тітки Марисі.Дід мій був з Дверника і його брати також там проживали до переселення.Дід мій женився на бабці(вона була родом з Хащова) і побудувалися вони в Скородному.А всю рідню діда переселили в Одеську область.Детальніше я тобі опишу.А там є ще одна світлина на якій зображений мій прадід зі своїми синами.

 6. Мужчина на першій знимці це мій дід Іван Кореновський зі Стрвяжика біля Устрік Долішніх у формі вояка австро-угорської армії.Похований у Стрвяжику біля церкви(нині костел)

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s