Позначки


16.04.2008 10:55

Львівська обласна рада прийняла звернення від трьох фракцій – ГП “Пора”, ВО “Свобода”, та УНП до Президента України, прем’єр-міністра України, голови Верховної Ради України з приводу угоди про малий прикордонний рух. У зверненні, зокрема, запропоновано “передбачити кошти для компенсації вартості віз до Республіки Польщі для переселених та депортованих наших співвітчизників з етнічних українських земель у Польщі”. Про це ZAXID.NET повідомили в прес-службі ГП “Пора”.
Подаємо текст звернення у повному обсязі:
“Україна та Польща нещодавно підписали міждержавну угоду “Про малий прикордонний рух”, який встановлює спрощений порядок перетину кордону між цими державами для мешканців п’ятидесятикілометрової прикордонної смуги.
Незважаючи на чисельні звернення Львівської обласної ради, в цій угоді незахищені права сотень тисяч переселених та депортованих з території колишньої Польської народної республіки українців, які знову, як і у радянські часи, позбавлені можливості відвідувати своїх родичів та могили своїх батьків

Польща, Росія, Угорщина, Румунія та інші сусідні до України держави проводять цілеспрямовану політику підтримки своїх діаспор в Україні, а отже і українська Держава нарешті повинна підтримати своїх громадян, які волею тоталітарних режимів були депортовані із своїх етнічних земель.

Пропонуємо при коригуванні державного бюджету України на 2008 рік та в усіх наступних державних бюджетах передбачити кошти для компенсації вартості віз до Республіки Польщі для переселених та депортованих наших співвітчизників з етнічних українських земель у Польщі”.

Advertisements