Відбувся круглий стіл: “Польща – Україна. Спільнота долі – спільний історичний досвід”

 

У столичному Музеї Михайла Грушевського (вул. Паньківська 9) відбувся круглий стіл “Польща – Україна. Спільнота долі – спільний історичний досвід” за участі провідних українських та польських істориків.

На початку заходу вітальне слово і побажання творчих успіхів його учасникам виголосила директор Музею Світлана Панькова.

Після цього вітальне слово мав Посол Республіки Польща в Україні Яцек Ключковський, який зазначив, що дана зустріч є продовженням українсько-польського діалогу в історичних питаннях.

Про доцільність спільного дослідження таких тем, як: українська та польська національно-визвольна боротьба; роль Церкви у порозумінні між поляками та українцями; більшовицькі репресії проти обох народів, говорив у своєму виступі Голова Інституту національної пам’яті Республіки Польща Януш Куртика.

В. о. Голови Українського інституту національної пам’яті Ігор Юхновський наголосив, що “повинна бути рівнозначна і повна поінформованість обох народів по всіх питаннях історії міжнаціональних відносин”. Керівник УІНП зазначив, що Інститут проводить роботу по збору даних про жертви польсько-українського конфлікту 1943 року на Волині, після чого буде сформована відповідна їхня систематизована база. Він наголосив на важливості вивчення історії через дослідження документів. “Задля спільної користі наших народів це має бути зроблено”, – акцентував в. о. Голови УІНП.

В цьому контексті завідувач кафедри історії Українського католицького університету Олександр Зайцев сказав, що “потрібно відійти від практики, коли говориться, що польський історик вважає так…, а український – так…, мають говорити просто фахові дослідники “мовою фактів”. “Історики не повинні бути бійцями ідеологічного фронту”, – додав науковець.

Більшість учасників круглого столу акцентували увагу на необхідності залучення молодих дослідників до вивчення спільної історії обох народів і активному залученні ЗМІ до належного висвітлення конкретних сторінок історії.

СПИСОК УЧАСНИКІВ

Advertisements