http://slavialand10.tripod.com/

Бойки – етнографічна група українців, що живуть на північних і південних схилах Карпат (“Бойківщина”). Свій родовід бойки ведуть від давнього східнослов’янського племені білих хорватів, яких Володимир Великий приєднав до Київської держави.

Походження назви “бойки” залишається нез’ясованим ще й досі. Найбільш науково обґрунтованими є дві гіпотези. Перша виводить назву від частки “бойе” (в значенні “так”), що її вживає в розмові місцеве населення. За другою вона походить від імені “Бойко”. Бойки зберегли багато старовинних звичаїв і обрядів. З давніх часів вони займалися скотарством, останнім часом — землеробством, скотарством, садівництвом.

Бойківщина

Бойківщина– історико-етнографічна область на північних і південних схилах Карпат від річокЛімниця і Тересва на сході до річок Уж і Сян на заході, охоплює гірські райони Львівської, Івано-Франківської та Закарпатської областей і займає близько 8 тис. км². Походження назви від “бойки”.

На Бойківщині народилося багато відомих діячів, зокрема гетьман Петро Сагайдачний, генеральний суддя з Хмельниччини І. Креховецький.

Advertisements