Позначки


http://skansen.mblsanok.pl

Бойківщина – це гірська територія розташована від джерел Солинки та Високого Ділу на заході, до джеред Ломниці (Україна) – на сході. На Схід бойки межували з гуцулами, а на захід – з лемками. Ріка Ослава відділяла бойків від лемків. На території Польщі бойки населяли Бєщади та Бєщадське Погір’я аж до Устрик Долішних. Бойки – це потомки русько-волоські від XVI ст.
При поселеннях бойків на цих теренах істотну роль виконали географічні умови. Райони Бойківщини мали важкі географічні умови з приводу високих гір, що поросли густими лісами. Бойки розмовляють діалектом української мови, подібно як лемки, були православними, а після Берестейської унії – греко-католиками.
В  1944-46 р.р. на основі угоди польсько-радянської влади в справі обміну населення, з Бєщад було виселено майже всіх бойків на територію Радянської України. В 1947 р. Наступив другий етап виселення автохтонів – акція “Вісла”, котра охопила Бойківщину, Надсяння і Лемківщину. У 1951 р. Відбулася т.з. акція “Грубєшув-Томашув”. Совєти приєднали до Радянської України 480 км в околицях Сокаля і Угринова, а до Польщі приєднали околиці Устрик Долішних, Чорної і Лютовиск. Територію Бойківщини було заселено поляками.
Advertisements