Позначки


Ласкаво просимо!
У неділю, 20 грудня, о 14.00, у м. Долина на Івано-Франківщині (зал засідань міської ради) відбудеться презентація книги Наталі Кляшторної “Акція-51. Книга памяті”. У ній розповідається про примусове виселення мешканців Західної Бойківщини (Нижньоустріцький район, частина Стрілківського і Хирівського районів тодішньої Дрогобицької області) у Південну Україну в рамках обміну ділянками територій з Республікою Польща, що відбувся 1951 р.

Книга базується на усних спогадах депортованих, які збиралися упродовж 10 років років на Львівщині та Івано-Франківщині, а також у селах Донецької, Миколаївської, Одеської та Херсонської областей, де виселені 1951 р. мешкають компактними групами. Окремий розділ присвячений історії Західної Бойківщини.

Це вже друга книга київської журналістки Н. Кляшторної, присвячена цій тематиці, і видана вона на кошти дітей виселених бойків за сприяння міського голови м. Долини.

У рамках презентації – виставка фотоматеріалів, зібраних авторкою у родинах депортованих на півдні України “Розсіяні в степах”, а також виставка народної ноші із Західної Бойківщини.

Внуки виселених 1951 р. читатимуть вірші своїх дідусів та бабусь, присвячених малій Батьківщині, яка зараз перебуває у межах Польщі. Після презентації буде нагода поспілкуватися з людьми, котрі пережили виселення.

Вперше розгорнеться експозиція дитячих малюнків “Земля моїх дідів” від внуків і правнуків виселених.