СБУ шукає кримінал у “русинському” гімні Закарпаття
За словами глави СБУ Валентина Наливайченка, резонансне затвердження гімном Закарпаття пісні “Подкарпатские русини…” не є чинним.

Служба безпеки України може порушити кримінальну справу щодо нового гімну Закарпаття, який 22 грудня ухвалила обласна рада.

Як відомо, облрада Закарпаття затвердила офіційним гімном області гімн підкарпатських русинів “Русский да живет народ!”.

“Оцінку цим діям дасть дослідча перевірка, у разі потреби буде порушено кримінальну справу. Ми зараз працюємо з прокуратурою Закарпатської області, оскільки саме там ми плануємо порушення кримінальної справи”, – повідомив глава СБУ Валентин Наливайченко.

Щодо самого рішення, він зазначив, що воно “не набрало чинності, оскільки з порушеннями голосувалося і немає жодної сили”.

Наливайченко нагадав, що заклики до сепаратизму та незаконні дії, які стосуються посягання на територіальну цілісність держави – це кримінальний злочин, який не має строків давності.

“Відтак жоден депутат, жодної ради, не має жодного права проголошувати сепаратистські заклики”, – сказав він.

Глава СБУ також заявив, що “спроби ззовні інспірувати та створити організації або структури, які пропагують сепаратистські ідеї в Криму – це даність, проти якої працює СБУ”.

Advertisements