Позначки


Дякувати Євро-2010, що згадали за депортованих?

ред.

http://zik.com.ua

До «Євро-2012» на Львівщині створять музей депортованих українців
Червень10201011:22

Цього року планується відновити та продовжити процес будівництва музею історії побуту та культури етнічних українців Надсяння, Холмщини, Лемківщини і Підляшшя, що буде споруджений у м.Винники Львівської області. У цьому питанні є підтримка та розуміння голови Львівської обласної державної адміністрації Василя Горбаля та його радників, – розповів кореспондентові ЗІКу директор Львівського обласного історико-краєзнавчого музею м. Винники Ігор Тимець.

Минулого року, у зв’язку із кризою, відповідно до постанови Кабінету Міністрів, будівництво музею було заморожено.

Ігор Тимець розповів, що підготовлено технічну документацію, а зараз іде активний процес збору експонатів. Активну участь у цьому процесі беруть українці, які зараз проживають у Канаді, Америці, Аргентині, Франції. Досягнуто домовленості з інституціями Євросоюзу про те, що співфінансування будівництва буде проводитися за кошти ЄС.

Це буде сучасний музейний комплекс, який має на меті показати історичний розвиток українських земель, історію української еміграції.

Це дасть можливість ефективно обслуговувати туристів. Музей планують завершити до 2012 року. Поки що в Україні немає аналогічних музеїв під відкритим небом.