Позначки


02.07.2010 . Міжнародна служба розшуку відкрила свої архіви для українців

Міжнародна служба розшуку /МСР/, що знаходиться у місті Бад Арользен (Німеччина) відкрила свої архіви для українців. Про це під час сьогоднішньої прес-конференції в Укрінформі повідомили заступник директора Міжнародної служби розшуку Карен Штругг, радник Міжнародного Комітету Червоного Хреста (МКЧХ) з питань МСР Удо Вагнер та архівіст МСР Ніколь Доменікус.

Архів МСР нараховує більше 50 млн документів на 17,5 млн людей. У службі розшуку створено центральну поіменну картотеку, яка налічує понад 50 млн одиничних покажчиків. Для використання картотеки співробітниками служби розшуку створено унікальну алфавітно-фонетичну систему, оскільки у поширених імен може бути різними мовами десятки варіантів. Загалом з часів свого створення МСР розглянула близько 12 мільйонів заявок. Лише протягом минулого року служба опрацювала 12 тисяч заявок, які надійшли від жертв нацистського режиму та їх родин, що стосуються долі майже 69 тисяч осіб.

Як зазначила в розмові з кореспондентом Укрінформу завідуюча відділом розшуку Національного комітету Товариства Червоного Хреста України Ірина Царюк, МРС є одним із головних партнерів українського Товариства Червоного Хреста на території Німеччини. “Міжнародна служба розшуку володіє максимальною кількістю архівних матеріалів часів Другої світової війни, тому якщо ми отримаємо запит від громадян України по розшуку людей, які пропали безвісти під час війни, або це радянські військовополонені чи інші, ми звертаємося до них”, – сказала вона.

За словами І.Царюк, ТЧХУ щороку отримає від громадян нашої країни та з-за кордону близько 6 тис. первинних запитів на розшук людей. “Приблизно 30% цих запитів ми направляємо до Міжнародної служби розшуку”, – додала вона.

Водночас, повідомила Ірина Царюк, наші співвітчизники мають можливість звернутися по допомогу у розшуку своїх близьких не тільки до українського Товариства Червоного Хреста, а й безпосередньо в МСР. “Вони /МСР – авт./ напряму можуть відповідати нашим громадянам. За останні 2 роки МСР відкрила російськомовний сайт, де є анкети. Отже, українці, не виходячи з дому, можуть заповнити ці анкети і відправити. А Міжнародна служба розшуку – відповісти таким же чином на запити”, – наголосила вона.

Аналізуючи співпрацю з МСР з питань розшуку, президент Товариства Червоного Хреста України Іван Усіченко в інтерв’ю кореспонденту Укрінформу зазначив, що це не єдиний напрямок співробітництва з МСР. “Кордони відкриті, й українці опиняються у різних країнах. Тому це стосується також і захисту прав людей,” – зазначив він

І.Усіченко також повідомив, що представники МСР прибули в Україну з робочим візитом, під час якого з ТЧХУ обговорили подальші перспективи та напрями співпраці, зокрема, по розшуку людей, які втратили родинні зв’язки, особливо в період Другої світової війни.