Позначки


http://www.oslawiany.pl

Народний ансамбль пісні і танцю “ОСЛАВ`ЯНИ” с.Мокре (ПОЛЬЩА)

Над річкою Ославою яка відділяє Б`єщади від Бескиду Низького розположене мальовниче село Мокре – одне з небагатьох у цьому регіоні, в якому збереглася давня традиція та мова. Безсумнівно найбільшу роль у збереженні та передаванні тієї великої культурної спадщини наступним поколінням відіграв Народний ансамбль пісні і танцю “ОСЛАВ`ЯНИ”.
Ансамбль засновано у 1972 році у рамках діяльності тогочасного Українського Суспільно – Культурного Товариства. Одним із ініціаторів і довголітнім керівником ансамблю був Євген Могила. Сьогодні посаду цю займає Марена Онишканич, а ансамбль діє в рамках сьогоднішнього Об`єднання Українців у Польщі і продовжує свою багатолітню працю в напрямку пропагування української культури.
Членами ансамблю є молодь, студенти і всі, кому не байдужі традиції своїх предків. З великою охотою “ОСЛАВ`ЯНИ” продовжують зберігати оці цінні вартості.
За понад 30 років своєї безупинної артистичної діяльності ансамбль “ОСЛАВ`ЯНИ” багато разів концертував у Польщі ( м. ін. на міжнародному фестивалі “Tydzień Kultury Beskidzkiej” (Тиждень Бескидської Культури), Фестивалі Української Культури в Сопоті, “Лемківській Ватрі” в Ждині, на фестивалях “Europa bez granic” (Європа без кордонів), „Wspólnota w kulturze” (Спільнота у культурі) тощо) і за кордоном (Канада, США, Україна, Словаччина, Німеччина), де репрезентував український фольклор. Ансамбль “ОСЛАВ`ЯНИ” брав також участь у Телевізійному фестивалі “ГОРИЦВІТ” (Україна), у телепрограмах (м.ін. “Kawa czy herbata”, “Swojskie klimaty” (Польща), награв касетку і компакт-диск. За свій вклад в пропагування української культури ансамбль неодноразово отримував подяку від Міністерства Культури Речіпосполитої Польщі. Від 1991 року ансамбль є співорганізатором “Свята культури над Ославою” у Мокрому, яке є важливою культурною подією на цих землях. Завдяки ньому маємо можливість показати більшій групі людей багатокультурну специфіку регіону і результати дотеперішньої праці “ОСЛАВ`ЯН”. Це водночас чудова нагода, щоб поспілкуватися з запрошеними до нас ансамблями з Польщі, України та Словаччини.

, але також із Закарпаття, Гуцульщини та інших регіонів України. До нашого репертуару входить також Різдвяна програма з колядками та Вертепом. У 2006 році з допомогою Цєшинської театральної студії (Польща) ансамбль поставив п`єсу “ДОВБУШ”, на основі великого гуцульського епосу “На високій полонині” Станіслава Вінценза.

У 1996 році ансамбль “ОСЛАВ`ЯНИ” награв компакт-диск і касетку, які з`явилися у серії “Капелі та ансамблі Південно – східної Польщі” UKRAINIAN FOLK MUSIC vol.5. Запис здійснено завдяки Polonia RECORDS у місяці грудні 1996 року в студіо Польського радіо в Жешуві.
……………………………………………………………………

Склад ансамблю:

Вокально-танцювальна група: Анна Бойчик, Катерина Боньчак, Марія Боньчак, Оксана Длуґош, Анна Фаль, Анна Гоголя, Вероніка Головати, Анна Курінка, Євеліна Курінка, Іванка Машлюх, Моніка Мрочка, Марена Онишканич, Марта Ревак, Тетяна Журат, Мирослав Бойчик, Мирослав Боньчак, Мирослав Фаль, Лука Ґоштила, Богдан Машлюх, Ярослав Машлюх, Юрій Мельник, Мирослав Мельник, Павло Остап`єнко, Петро Пупчик, Марко Щипта, Іван Журат.

Капела: Наталія Білас, Катерина Малиняк, Ксеня Онишканич, Ярослав Білас, Дарій Онишканич, Юліюш Паласєвіч.