Позначки


Шановні Українці!
Хочу повідомити Вам про добру ініціятиву і шляхетний чин, до якого стали мешканці с. Дудчани на Херсонщині, нащадки виселених з Бескидів у 1951 році Українців.
Йдеться про виготовлення і встановлення спільного пам’ятного знака пам’яти виселених у 1951 році мешканців містечка Літовищі, сіл Хмеля, Дверничка, Скородного, Журавина, Смільника, Кривки.
Планується встановити цього знака у містечку Літовищі, яке є сьогодні центр гміни Літовищі (Lutowiska). Там багато людей їздить і всі будуть бачити хто жив на цих землях.
На жаль, сподіватися на якусь поміч у цій справі від урядовців України, а тим більше Польщі не випадає.
Не для того “паньство” наших предків виганяло, щоби тепер відроджувати наші цвинтарі, церкви, ставити пам’ятні знаки.
Тому у Справі відродження пам’яти на землях Предків ми можемо спиратися на наші власні сили, добру Волю і поміч усіх небайдужих Українців.
На ім’я голови ініціятивної групи Михайла Халака для збору коштів на виготовлення пам’ятного знака відкрито банківського рахунка у ПриватБанку.
Номер рахунка 6762 4620 5389 1237.
Для докладної інформації щодо цього проекту можна звертатися до Любові Максименко <maksimenko.57@i.ua>
Підтримаймо добре починання наших Краян!
Долучимося до здачі коштів на виготовлення пам’ятного знака!
Послухайте свого серця, що воно Вам підкаже.
Прохання у своїй змозі та бажанні поділитися цією інформацією з іншими свідомими Українцями.
З повагою до всіх,
Вайда Олег з Києва.
P.S.
Якби були живі наші діди-прадіди, бабці-прабабці, яких брутально виганяли з Рідного Краю, то вони би зі своїх мізерних пенсій, заощаджень неодмінно би знайшли кошти.
І в кожному селі Закерзоння постали би давно пам’ятні знаки, а може би й церкви почалися відновлюватися з руїн. Але предки вже пішли від нас, а ми є живі…. А церкви руйнуйться, цвинтарі предків сплюндровані, заростають бур’яном.
Чи ми будемо байдуже спостерігати, що з кожним роком затирається серед людей пам’ять про корінний народ Закерзоння, українців?
Ми з дружиною Людмилою також вирішили долучитися до цього проекту і переказати трохи грошей.
Хоча мої предки Вайди з Кривого над Сяном, а не з тих сіл пам’яти мешканців яких буде знак, проте це для нас не має жодного значення. Це все одно наш Край Бескидів, земля предків, а хто там з якого села, то вже діло десяте.
І ще одне. Підтримка таких добрих ініціятив, це є більше ніж проста фінансова участь чи пожертва.
Це ІНВЕСТИЦІЯ у розбудову України, народження Українського Державного Народу, нації.
Якщо ми хочемо щоби наші діти жили у заможній, щасливій, вільній Україні, потрібні інвестиції.
Інвестиції у пам’ятні знаки, це також інвестиція у щасливу, світлу Україну, за яку мріяли наші батьки і вмирали кращі сини й дочки України.
Хто багато віддає, тому більше приходить.