Позначки


Створено робочу групу з підготовки та проведення “П’ятих Ювілейних Всесвітніх Бойківських фестин”

Згідно з розпорядженням голови Львівської обласної державної адміністрації Михайла Костюка, в управлінні культури ОДА створено робочу групу з підготовки та проведення “П’ятих Ювілейних Всесвітніх Бойківських фестин”, які пройдуть у Турківському районі з 1 до 5 серпня.

До складу робочої групи увійшли відомі на Львівщині режисери культурно-мистецьких заходів та організатори фестивального руху. На сьогоднішній день вже розроблено концепцію та сценарій проведення цього грандіозного заходу.

Також з метою підготовки інфраструктури Турківського району до проведення масштабних культурно-мистецьких заходів за ініціативи голови облдержадміністрації Михайла Костюка розроблено проект відповідного розпорядження Кабінету Міністрів України. На даний час проект опрацьовується у центральних органах виконавчої влади. Організатори фестин сподіваються на активне залучення коштів спонсорів і меценатів для проведення цього цікавого та самобутнього мистецького свята.

Прес-служба Львівської обласної державної адміністрації.

Довідка:

З 1 до 5 серпня 2012 року на території Турківського району Львівської області відбудеться Міжнародний культурно-мистецький захід «П’яті Ювілейні Всесвітні Бойківські фестини», в якому візьмуть участь представники бойківських товариств і громад з України, Росії, Білорусії, Польщі та інших держав світу.

Всесвітні Бойківські фестини є традиційним культурно-мистецьким і науковим заходом, який проводиться на Бойківщині один раз на п’ять років. Засновником Всесвітніх Бойківських фестин є Всеукраїнське громадське товариство «Бойківщина –ХХІ століття». Співорганізаторами Бойківських фестин є Міністерство культури України, обласна державна адміністрація, Турківська райдержадміністрація та Турківська районна рада.

Метою та програмою проведення Бойківських фестин є здійснення системи культурних, мистецьких, наукових і краєзнавчих заходів, спрямованих на відродження народних традицій та звичаїв бойків, популяризацію та збереження автентичного Бойківського фольклору, відновлення народних ремесел та промислів, за участі аматорських та професійних колективів з Львівської, Івано-Франківської, Закарпатської та інших областей України, виставок-ярмарків робіт народних майстрів, наукових та літературних конференцій і конкурсів, презентації місцевих громад Турківського району, представлення бойківської кухні та інше.

http://turka.at.ua/news/2012-04-05-681#ixzz1rQw4kK9d