Позначки


Зліва направо: п.Орися Гундер-2й секретар Посольства України у Великобританії, кр.Ніна Гринаш – голова товариства «Бойківщина» у Великобританії, кр. Микола Деревінський – секретар, Ірина, Наталія та Марія – активні бойківчанки.

Автор: Микола Деревінський – секретар товариства

Святкування Ювілейного Зїзду з нагоди 25-ти ліття заснування Товариства «Бойківщина» у Великій Британії.

27 травня 2012р, з нагоди 25-ти ліття заснування товариства ’’Бойківщина’’ у Великій Британії, на славній землі Робін Гуда в м.Нотінгам відбулося Ювілейне святкування.

Хоч волею долі нас відірвано від матері- України, але не вирвано з наших сердець любові до всього рідного: мови, звичаїв, традицій, батьківської науки. То ж єднаймося в чужому світі, який нас годує, але не гріє, як рідна ненька.

Пам’ятаймо, що бойки, гуцули, лемки, подоляни,буковинці й інші етнічні групи- є українською нацією. Ми всі є діти мвтері- України. Але за народними звичаями, віруваннями, ношею, архітектурою будівель церков, діалектами, територією й іншими рисами українці відносяться до різних етнічних груп.

’’Бойківщина- це складова частина України, яка виростила багатьох славних людей. Бойківське Підгіря дало світові славного бойка І. Франка, письменника, науковця, його імя носить наше товариство. А його внук Роланд Франко , з яким ми спілкуємось, є його почесним членом.

Бойківщина відважно протистояла татаро-монголам, угорським і польським загарбникам. Тут були опришки, вперто билися Січові Стрільці, відчайдушно боролися герої ОУН-УПА. Земля бойків виховала мужніх борців за незалежність України. Памятаймо і бережімо надбання наших предків,щоб їхня праця не пропала!

Ювілейне святкування

Аби бойківська душа й серце прославляли рідний край.

Від імені Управи Товариства «Бойківщина» всіх учасників Ювілейного з’їзду «Бойківщина» на сучасному етапі привітала голова кр. Ніна Гринаш. Щиро подякувала всім за прибуття, побажала міцного здоров’я, плідної праці в товаристві.

З’їзд був особливим, бож зібрав, об’єднав чисельну кількість активних бойків- патріотів України, які проживають на теренах Великобританії в одну єдину бойківську родину, щоб молодше покоління могло продовжити працю своїх батьків. І в чужому світі створити свою маленьку Україну, жити своїми традиціями, звичаями, показувати чужинцям нашу культуру і гордитися тим, що ми є українці, не асимілюватися в чужому світі.

Серед почесних учасників Святкового Ювілею були присутні о.Давид Сеник, який помолився за здоров’я усіх присутніх , представник Посольства України у Великобританії п. Орися Гундер, представники від різних українських громадських організацій: СУБ, ОБВУ, СУМ, ОУЖ, Пласт, Школи Українознавства . Усі хто з певних особистих обставин не змогли прибути на святкування, надіслали нам письмові привітання, зокрема: Володимир Хандогій – Надзвичайний і Повноважний Посол України у Великобританії, Федір Курляк – Генеральний серетар СУБу, др. Ярослав Геврич –голова товариства Бойківщина у Філадельфії, Петро Косачевич – голова ВГТ «Бойківщина ХХIстоліття», Ірина Федорко – директор Турківського районного центру для дітей та молоді, Віра Бончук –голова організаційного комітету конкурсу ім. М. Утриска, Марія Савдик –директор школи Українознавства м. Манчестер, др. Ярослав Радевич-Винницький – редактор журналу «Літопис Бойківщини», Наталя Кляшторна – засновник вебсторінки «БойкоСвіт», Марія Височанська – представник Міністерства Культури в Україні, Ольга Самборська (редактор “Домів” – інтернет-порталу закерзонців ), Маріанна Яра (бойки з Польщі) та наші почесні краяни Ілля Федак, Микола Яцків, Антін і Юлія Ревкнів.

Атмосфера на святі була напрочуд чудовою,

Ювілейне святкування

адже сприяли цьому і погода, і добрий настрій та щирі побажання присутніх, і мелодійні піснеспіви молодіжного українського гуртка Нотінгаму ну і звичайно гостинний, ситний бойківський стіл , наповнений смачними стравами і солодощами.

Присутні мали змогу переглянути цікаві бойківські експонати: вишивки, дерев’яні вироби, картини та історичні та сучасні фото, пов’язані з 25ти літньою діяльністю товариства (power point presentation)

Коротко щодо історії та діяльності товариства, то слід зазначити, що перший основуючий з’їзд бойків відбувся 23.05. 1987 р. в Ноттінґамі, на якому було обрано Управу товариства, прийнято Статут і названо товариство іменем Великого Бойка – Івана Франка. Спочатку наше товариство було відділом товариства « Бойківщина» у Філядельфії і співпрацювало з Головною Управою.
 Товариство «Бойківщина» нагадувало корабель з добре сформованою командою патріотів всього українського, який вміло з своїми членами Управи вів ,для добра Бойківщини й України , покійний Роман Гринаш – перший незмінний голова товариства.
На сучасному етапі проводиться постійна культурологічна діяльсність, а саме співпраця з громадськими організаціями у Великобританії, Польщі, Німеччині і в Україні. Допомагаємо сиротинцям в Дрогобичі, Стрию, Львові, Турці і в інших теренах Бойківщини.Тож за рахунок жертводавців, симпатиків та членів товариства ми скромнодопомагаємо їм. З 2007р. зібрано й відправлено 40 посилок з гуманітарною допомогою в Турківський район.

Дорогі Краяни! Доводимо до відома, що цього року з 1 по 5 серпня у м. Турка, Львівська обл. Відбудуться Всесвістні Бойківські Фестини. Запрошуються всі бажаючі. Щиро дякуємо усім, хто допомагає товариству. Творчої Вам наснаги до праці і міцного здоров’я!

Нехай нам усім Господь Бог допомагає у добрих помислах!