Позначки


До ред. звернувся внук Петра Білого Михайло з Америки Михайло (Michele Jaber). Його дідо Петро Білий (Peter Belie в Америці) 1885 року  був народжений в містечку Ясень (http://www.jasien.pwi.pl/index.html), зараз Польща. В 1908 році він емігрував до Америки, до Пітцбурга, що в Пансільванії. Відомо, що з ними жив ще Васько Білий. Дружиною Петра Білого була Пелагія Сузанська, народжена 1887 року, можливо теж в Галиччині. Вона мала брата Михайла Сузанського.

Родина Білих жила в місті Пітсбург, Пансільванія і і разом народили 6 дітей (Марію, Ганну, Катерину, Теодору, Миколу і Михайла (батька Михайла, що звернувся до нас). Петро Білий прожив коротке життя. Він загинув під час роботи на залізниці в 1923 році. Батько Михайла тоді ще був малою дитиною.  Коли Михайлові-наймолодшому було 9 років, помирає його батько. В родини майже не залишилося пам’яток з історії родини в Ясені, проте їх не полишає надія знайти можливу родину, яку залишив прадід Петро Білий в Бескидах. Пан Михайло надіслав родинне фото, де зображено його батька Михайла і з матір’ю Пелагією. 

Звідти, з-за океану Михайло-наймолодший вже понад 15 років намагається довідатися більше про історію батьківщини свого батька. Йому вдалося дізнатися, що родина була греко-католиками і відносила себе до рутенців або русинів. Своїх дітей Петро Білий хрестив в українській церкві в Пітсбургу.

Велике прохання до тих, хто знає більше про історію містечка Ясень і про долю його мешканців, особливо родини Білих, допомогти панові Михайлу дописати історію своєї родини. Роздвоєної родини з Бескидів, яка є такою типовою для мешканців Бескидів.

Ред.