Цей фільм, який з’явився на екранах в 2006 році (див. опис нижче) є історією, яку можна спокійно віднести і до мешканців Бескидів, якщо не знати де і коли відбуваються події. Так само як в Бескидах в маленьких селах в мирі і злагоді жили люди різнах національностей, яких пізніше спіткала жорстока доля війни і повоєнного свавілля. Навіть краєвиди у фільмі нагадують Бескиди. Ред. рекомендує цей фільм до перегляду тим, хто хотів би перейнятися атмосферою, яка панувала в ті часи.

ред.

http://filmin.ru/14994-sotvorenie-lyubvi.html

Жанр: історичний, драма 

Країна: Україна, Молдова, Ізраїль, Росія, США

Кіностудія / кінокомпанія: “VIT-STUDIO”

Режисер: Валеріу Жерегі

Актори: Михайло Козаков, Ігор Слободской, Ірина Бразговка, Олександр Панкратов-Чорний, Віктор Косих, Любов Богдан, Олександр Нікітін, Олександр Демідов, Анджела Чобану, Іон Мокану

Сюжет:

 

Містечко Зіньків, де в 1930-1950-х роках в мирі і злагоді жили люди різних національностей і конфесій, – це фактично райский куточок, якого не було на карті колишнього СРСР: загадковим чином він просто «випав» з поля зору тоталітарної системи. В ньому спокійно і природно були сусідами православна церква, єврейска синагога, костьол і спадок ісламу – стара турецька фортеця. В Зінькові живе головний герой картини, Мотл-Шотхен, сват «від Бога»: як справжній посередник між людьми і світами він ходить з села в село, з будинку в будинок, «створюючи любов», створюючи гармонію людских доль. Мотл всією душею вірить в життя і служить йому.
Але, у відірваний від світу Зіньків неминуче уривається Система, а разом з нею і війна. Ідилічне життя містечка звалилося, а разом з им – і життя Мотла, що позбувся своїх близьких. Втративши свій світ, він залишає і віру, і служіння. Але життя і любов виявляється сильніше за війну і смерть: Мотла підтримують всі ті, кому він допоміг, і поступово він повертається до життя.

Advertisements