Заступник Міністра Оборони Польщі генерал Кароль Сверчевський - вбитий повстанцями сотень "Хріна" та "Стаха" 28.03.1947 р.

Заступник Міністра Оборони Польщі генерал Кароль Сверчевський – вбитий повстанцями сотень “Хріна” та “Стаха” 28.03.1947 р.

виселення українців під час операції Вісла

виселення українців під час операції Вісла

 Святкування Великодня українськими повстанцями. 1951 рік , Волинь. Христос Воскрес! Воістину Воскрес! "


Святкування Великодня українськими повстанцями.
1951 рік , Волинь.

28 квітня 1947 р. шість дивізій Війська Польського розпочали виселення українського населення з західних окраїн українських етнічних земель, що в кінцевій фазі Другої Світової війни опинилися в межах Польщі. Це виселення отримало військову назву операції “Вісла”.
28.04.1947 о 4.00 годині ранку шість польських дивізій (бл. 17 тис.чол.) та відділи Корпусу Безпеченьства Публічного (назва органів польської служби безпеки) оточили території, на яких компактно проживало українське населення. В цей же час відділи НКВС і чехословацької армії заблокували східні і південні кордони Польщі від Бреста до Нового Сончу. Операція Вісла проводилась під безпосереднім керівництвом міністра оборони Польщі маршала Р.Жимерські та ген. С.Моссора.
http://www.ji.lviv.ua/n10texts/dashkevych.htm

  • Miha Balan мій дід родом з с. Городиско Холмського району, не раз від нього чув що ходив з матірю ночувати в поле на межу, бо поляки по ночам хати палили…
  • Степан Молчан Моя бабуся з с. Раколупи Холмського району. Сусіди майже 🙂 Ссіднє село поляки спалили вщент

Фото за матеріалами групи “Український Визвольний Рух – ОУН та УПА http://vk.com/uvr_oun_upa