Позначки


УСТРИКИ ДОЛЬНІ

Гірськолижне містечко польських Бескидів, яке розташоване 170 км від Львова.
Курорт складається з двох гірськолижних центрів, вони знаходяться на околиці міста на горах Kamienna Laworta (768 м) і Gromadzyń (480 м).
Лаворта – парнокрісельний підйомник завдовжки 1300 м, 3 бугельних довжиною до 1250 м і дитячий. Дві траси категорії FIS на слалом і слалом-гігант, кожна довжиною 1250 м з перепадом висот 256 м.
Громадзинь – 5 бугельних підйомників довжиною до 700 м. Основна траса слаломна категорії FIS довжиною 750 м з перепадом висот 164 м.
Решта – траси нескладні, є навчальний схил. Загальна протяжність трас – понад 7,5 км, є і легкі, але протяжні траси-траверси довжиною 1700 м, з перепадом висот 225 м, і велика траса по північному схилу Лаворта довжиною 2000 м, з перепадом висот 256 м. Траси з штучним снігом, завжди добре підготовлені, є вечірнє освітлення.
Є пункти прокату, можна найняти інструктора.
Бескиди – єдина частина Східних Карпат, що знаходяться на території Польщі. Для цього району характерна чистота навколишнього середовища, невелика кількість мешканців та велика площа ділянок, що охороняються, які входять в склад Бескидського Національного Парку та багато численних резервів. До числа визначних місць належать бескидські полонини – живописні долини, які лежать вище границі лісу, які простягаються в Бескидах достатньо низько, на рівні – 1000 м.
Столиця Бескид – Устрикі Дольні. Цей курорт розташувався на так званій: малій та великій об’їзних трасах в Бескидах. Містечко розташувалось в долині ріки Ственж, єдина в Польщі ріка, яка впадає у Чорне море. З північної сторони Устрики межують із схилами гори Кам’яна Лаворта, з південної – зі схилами Громадзині. В околицях проведено в загальній складності приблизно 600 км туристичних велосипедних трас. Незважаючи на те, висота найбільшої вершини Бескид не перевищує 1 350 м над рівнем моря, зима тут морозна та засніжена.
Гірськолижний сезон в Устриках Дольних триває з середини грудня до кінця березня. Найхолодніший місяць – лютий. Середня температура взимку – -3*С, а в горах – -7*С. Великою гордістю для гірськолижників є той факт, що до Устрик не доходять теплі вітри, які здатні протягом доби розтопити до 20 см снігу. Товщина снігового покриву коливається тут від 10 см в грудні до 40 см в лютому та березні.